“Hareket yaşamdır, yaşam harekettir”

Kas ve iskelet sisteminde gelişen hastalıkların tanı ve tedavisini gerçekleştiriyoruz. Modern tedavi yöntemlerini kullanarak hastalarımızı mümkün olan en kısa sürede sağlıklı olarak günlük yaşamlarına döndürmeyi amaçlıyoruz.

Travma
Düşme, spor yaralanması, iş kazası veya trafik kazası gibi etkenlerle, basit bir yumuşak doku ezilmesinden büyük kemiklerde parçalı kırıklara kadar değişebilen sorunlar oluşabilmektedir. Kırıkların tedavisi, uygun şartlar varsa alçı tedavisi ile veyahut deneyimli hekimlerimiz tarafından son teknolojik gelişmelere uygun tıbbi malzemeler kullanılarak cerrahi tedavi ile yapılmaktadır.

Eklem Kireçlenmesi – Artroz
İleri derecede eklem kireçlenmelerinde yani artroz gelişmiş ağrılı hastalarda kalça, diz, omuz ve dirsek eklemlerine hastaya uygun protez cerrahisi uygulanmaktadır. Amaç eklemlerin ağrısız olarak mümkün olduğunca eski fonksiyonlarına kavuşturulmasıdır. Hasta ameliyat sonrası erken dönemde ayağa kaldırılarak yürütülmekte ya da ekleme erken hareket başlanabilmektedir.

Artroskopi ve Spor yaralanmaları
Spor yaralanmaları sonucu oluşan hasarların tedavisi amacıyla kliniğimizde tüm eklemlere artroskopik yöntemle tanı ve tedavi uygulanabilmektedir. Böylece çok küçük kesilerden ekleme kamera aracılığı ile girilerek çevre dokulara zarar vermeden, kanamasız olarak operasyon tamamlanmaktadır. Hasta bu sayede günlük yaşama ve işe erken dönebilmektedir.

Artroskopik diz ameliyatları kapsamında; menisküs yırtıkları, çapraz bağ yaralanmaları ve kıkırdak yaralanmaları tedavisi yapılabilmektedir.

Benzer şekilde omuz bölgesindeki yırtıklar, donmuş omuz ve tekrarlayan omuz çıkıklarının tedavisi omuz artroskopisi ile yapılabilmektedir.

Omurga Hastalıkları
Belağrısı, bel kayması, bel ve boyun fıtıkları, omurganın kırıkları, tümör ve enfeksiyonları modern cerrahi yöntemlerle tedavi edilmektedir. İleri derecede kamburluk (kifoz) ve Skolyoz hastalığı gibi omurga eğriliklerine cerrahi olarak düzeltici tedavi uygulanılmaktadır. Omurganın kemik erimesine bağlı kırıkları kapalı yöntemle, ameliyat esnasında kanama olmadan, lokal anestezi altında çimentolama yöntemi (vertebroplasti, kifoplasti) ile tedavi edilebilmektedir.

ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ KLİNİĞİMİZDE YAPILAN UYGULAMALAR;

Travma Cerrahisi

Kol ve bacak kırıkları
Kemik erimesine bağlı kırıklar
Kalça kırıkları
Eklem çıkıkları
Eklem Kireçlenmesi-Artroz

Kalça protezi
Diz protezi
Omuz protezi
Dirsek protezi
Artroskopi ve Spor Yaralanmaları

Menisküs yırtıkları
Ön ve arka çapraz bağ yırtıkları
Kıkırdak yaralanmaları
Tekrarlayan diz kapağı çıkıkları
Ayak bileği artroskopisi
Omuz ve Dirsek Hastalıkları

Omuz artroskopisi
Tekrarlayan omuz çıkıkları
Lif kopmaları
Donmuş omuz
Dirsek artroskopisi
Omurga Hastalıkları

Bel ağrısı
Bel kayması
Dar kanal
Omurga eğriliği (Skolyoz)
Kamburluk (kifoz)
Bel ve boyun fıtığı
Omurga kırıkları
Kemik çimentolama (Vertebroplasti, Kifoplasti)
El ve Elbilek Cerrahisi

El tendon, sinir ve damar yaralanmaları
Sinir sıkışması
El ve el bilek hastalıkları
Çocuk Ortopedisi ve Travmaları

Yürümede bozukluklar ve doğumsal şekil bozuklukları
Doğuştan kalça çıkığı
Çarpık ayak
Düztabanlık
Çarpık bacak
Spastik şekil bozuklukları
Çocuk felcine bağlı şekil bozuklukları
Ayak ve Ayak Bileği Hastalıkları

Halluks valgus
Ayak sinir sıkışmaları
Erişkin düztabanlığı
Ayak bileği kıkırdak hastalıkları